Młodzi poeci


A TY kim chcesz być ...?Pamiętacie te lata gdy byliście małymi dziećmi?, kiedy waszym jedynym problemem było to, żeby zdążyć na ulubioną dobranockę z ulubionym komiksowym bohaterem? - jeśli tak, to macie szczęście, bo właśnie teraz nadszedł czas, żeby sobie trochę poprzypominać :).


Nie było mi łatwo przygotować poniższą galerię. Ponieważ moja pamięć nie sięga aż tak daleko, dlatego pozwoliłam sobie skorzystać z pamięci moich przyjaciół, którzy jakoś niezwykle dobrze pamiętali. Nie wątpiąc w ich umiejętności, od razu zabrałam się do działania i oto wyniki mojej ciężkiej pracy -


MIŁEGO CZYTANIAMyszka Miki - fikcyjna postać z filmów animowanych, ale również komiksów. Jej towarzyszem przygód był pies Pluto, a najlepszymi przyjaciółmi Kaczor Donald (w komiksach rzadko się spotykają) oraz Goofy i Horacy.


Kaczor Donald - bohater filmów animowanych i komiksów, stworzony w 1934 roku przez Walta Disneya. Donalda zawsze prześladuje pech, przez co nigdy nie może znaleźć pracy - przyczyną tej porażki jest również brak talentów. Ta awanturnicza kaczka bywa zazwyczaj ścigana przez wierzycieli.


Batman - bohater wielu komiksów, opartych na nich seriali telewizyjnych i filmów fabularnych. Po raz pierwszy postać Batmana pojawiła się w Detective Comics 27 w maju 1939 r.


Superman - fikcyjna postać komiksowa, stworzona przez Joe Shustera i Jerry'ego Siegela. Po raz pierwszy pojawiła się w pierwszym numerze magazynu Action Comics w 1938 r. Superman uważany jest za pierwszego superbohatera.


Spiderman - to postać z komiksów Marvela stworzona przez Stana Lee i Steve'a Ditko. Według jego twórców, jest to bohater, z którym czytelnik może się utożsamiać.


Obelix - postać stworzona przez René Gościnnego i Alberta Uderzo. Gal, dostawca menhirów i nieodłączny przyjaciel Asteriksa, ma rude wąsy i warkoczyki, nosi spodnie w pionowe niebiesko-białe paski. Jego problemem jest tusza: przez wielu nazywany jest grubasem, on sam twierdzi jednak, że jest tylko puszysty.


Asterix - jest przyjacielem Obelixa. Niewielkiego wzrostu bohater ma blond włosy i sumiaste wąsy. Czerwone spodnie, brązowe buty, czarna koszula przepasana pasem, a na głowie hełm z dwoma niewielkimi, białymi skrzydełkami to jego znak rozpoznawczy.


Hulk - to superbohater, z komisowego uniwersum Marvela. Twórcami postaci są Stan LeeJack Kirby.


Robin - "cudowny chłopiec" - postać z jednego z najpopularniejszych komiksów - Młodzi Tytani.


Mufasa - ojciec Simby, znany jako pierwszy król Lwiej Skały.


I tak o to tym pięknym akcentem kończymy naszą przygodę z komiksami. Mam nadzieję, że nie nudziliście się czytając :), bo na deser czeka wierszyk...


Karmelkowy wiersz


Bywało dawniej, przed laty,
Sypałem wiersze i kwiaty
Wszystkim dziewczątkom,
Bom myślał, o piękne panie,
Że kwiat lub słowo zostanie
Dla was pamiątką.

Wierzyłem - zwyczajnie - młody
Że jeszcze nie wyszło z mody
Myśleć i czuć,
Że trocha serca kobiecie
Świetnej kariery na świecie
Nie może psuć.
Aniołków brałem na serio
I z śmieszną donkiszoterią
Wielbiłem lalki,
I gotów byłem, o zgrozo,
Za Dulcyneę z Tobozo
Stanąć do walki!

Lecz dziś komedię salonu,
Jak człowiek dobrego tonu,
Na wylot znam;
Z serca pożytek niewielki,
Więc mam w zapasie karmelki
Dla dam.


Adam Asnyk


Sandra