Młodzi recenzenci
Snoopy jest tylko jedenKomiksy - to jeden z najbardziej lubianych przez dzieci rodzajów książek. Może dlatego, że jest w nich niewiele treści albo, że każdą stronę zdobią kolorowe rysunki lub może z powodu ciekawych historii. Moim ulubionym komiksem z dzieciństwa jest Snoopy autorstwa Charlesa M. Shulza.
Bohater komiksu to piesek rasy beagle o imieniu Snoopy, który nie jest zwykłym czworonożnym przyjacielem człowieka - wyobrażacie sobie, że ma bujną wyobraźnię.
Czy Wasze psy mają jakieś obowiązki? Mój pies ich nie ma, ale Soopy oczywiście ma. Musi zastępować dorosłych, bawić się z dziećmi, pocieszać je, rozśmieszać, doradzać, okazywać uczucia - jest bardzo zapracowanym psem.

Istnieje wiele obrazkowych historyjek o tym białym piesku, np. Snoopy i kwestie stylu, Snoopy i porady życiowe, Snoopy i kwestie przyjaźni - w każdej beagl pomaga dzieciom, jak tylko może.


Według mnie historyjka o sympatycznym piesku jest bardzo ciekawa. Opowiada o problemach dzieci i uczy, jak je rozwiązywać. Z tego powodu nadaje się nie tylko dla maluchów, ale i dla starszych osób.


Miłego czytania

Natalia
Czytaj GigantJednymi z najbardziej znanych komiksów są Giganty. Choć wydawane były już jakiś czas temu (1992-2000), nadal cieszą się wielką sławą. Od 2001 r zmieniły swój tytuł na Gigant Poleca. Pismo to kierowane jest głównie do dzieci i młodzieży, ale myślę ,że niejednemu dorosłemu też się spodoba. Głównymi bohaterami są myszka Miki i Kaczor Donald.
Wydano 5. serii po kilkanaście numerów - każdy więc znajdzie coś dla siebie. Najbardziej podobał mi się numer 11 z 2005 roku Mroczny dwór.


Mroczny dwór opowiada o mrocznej tajemnicy starego domu. Siostrzeńcy Kaczora Donalda postanowili spotykać się tam i założyć bractwo. Niestety tylko Donald wiedział, że plotki krążące o strasznym dworze są prawdziwe. Postanowił wystraszyć te małe odważne kaczorki aby je chronić przed niebezpieczeństwem. Niestety nie tylko on miał taki plan. Kto jeszcze nie chciał aby dzieci odwiedzały to miejsce? Dlaczego? Na te pytania znajdziecie odpowiedz, czytając ten komiks.

Akcja, choć jest przeznaczona głownie dla młodszych, zaskoczy niejednego dorosłego czytelnika. Dodatkowym atutem są kolorowe ilustracje, które bardzo wyraziste pokazują charakter i humor bohaterów. Choć przez niektórych zapomniane, Giganty nadal mają swoich wielbicieli. Powstał nawet Klub Kaczkofana. Mam nadzieje, że po przeczytaniu jednego tomu, na nim nie poprzestaniecie i przeczytacie wszystkie komiksy. Naprawdę warto!


Emilia